Szybkie tempo życia sprawia, że mięśnie spinają się i zaczynają uciskać wrażliwe nerwy. Dlatego boli w zasadzie całe ciało. Wszelkie sposoby na zmniejszenie stresu mają na celu wprowadzenie technik relaksacyjnych, które uspokoją umysł, ale też rozluźnią mięśnie. Dzięki temu można poczuć się lepiej i mieć „lżejszą głowę”.

Sprawdź również: Potencjalne urazy przy pracy biurowej

Jak sobie pomóc? 5 sposobów na stres:

Gdy dopada Cię silne napięcie emocjonalne, które przekłada się na bóle fizyczne, wypróbuj te darmowe, proste sposoby na redukcję stresu:

  1. Oddychanie. To jedna z najprostszych, dostępnych zawsze i w każdych warunkach technik relaksacyjnych, polegająca na świadomym zaczerpywaniu głębokich wdechów i bardzo powolnym ich wypuszczaniu.
  2. Gorąca kąpiel. Zgaszone światła, świece, olejek lawendowy – to połączenie, które pozwoli rozgrzać i rozluźnić mięśnie po całym dniu, a do tego ukoić system nerwowy i przygotować ciało do snu.
  3. Jogging, spacer, kick boxing – jeśli masz możliwość, aby zmniejszyć stres i rozładować go, możesz przekuć go na zmęczenie fizyczne, które wyzwala endorfiny.
  4. Masaż relaksacyjny. To jedna z najlepszych technik redukcji stresu, która umożliwia złagodzenie napięcia poprzez rozluźnienie mięśni. Miła atmosfera gabinetu masażysty, cisza i wygodne łóżko sprzyjają skoncentrowaniu się na tej przyjemnej chwili.
  5. Pisanie. Jeśli się wściekasz, boisz się, że zawalisz, stresujesz nadmiarem obowiązków – wygospodaruj choć 10 minut, by spisać na kartce wszystkie swoje emocje i uczucia. Nie musi być ładnie i poprawnie – chodzi o to, by je nazwać, bo to pomaga sobie z nimi poradzić.

Jak wykorzystywać techniki relaksacyjne na co dzień?

Możesz również wykonywać automasaż, słuchać dźwięków natury na słuchawkach, zapalić ulubioną świeczkę i wdychać jej aromat, ćwiczyć jogę – zasadniczo chodzi o to, by będąc poddanym napięciu uciec myślami od stresora i uspokoić się, bo on nie służy nikomu – sprawdź nasze metody i naucz się opanowywać stres na bieżąco!