Zabiegi rehabilitacyjne z dojazdem do klienta w Wieliczce

Kiedy efekty rehabilitacji stają się najbardziej widoczne?

rehabilitacja w wieliczceRewalidacja jest procesem charakteryzującym się kilkoma cechami, które trzeba spełnić, aby móc uzyskać oczekiwane efekty. Najważniejsza jest przede wszystkim cierpliwość i wytrwałość. Każdy pacjent podczas terapii musi zadawać sobie sprawę z tego, że potrzeba czasu i określonego wysiłku, aby cały proces odbywał się w przewidzianym przez specjalistę tempie. Wymagana jest także systematyczność. Tak naprawdę tylko wtedy będzie miała miejsce korzystna dla zdrowia i przy okazji satysfakcjonująca rehabilitacja Wieliczka, Kraków i inne pobliskie miejscowości należą do miejsc, do których dojeżdżają nasi fizjoterapeuci, dzięki czemu nie trzeba przerywać zabiegów w razie problemów z dojazdem. Poza tym ważne jest także to, aby ćwiczenia były ściśle dopasowane do chorego, przy jednoczesnym uwzględnieniu jego historii chorób związanych z narządem ruchu, ale też z innymi dolegliwościami.

Rehabilitacja w domowych warunkach

Wykonywanie ćwiczeń pod okiem fizjoterapeuty może odbywać się zarówno w gabinecie, jak i w domu pacjenta. Dokonanie wyboru jest sprawą indywidualną. Wiele osób woli zaoszczędzić czas, który straciliby na dojazdy oraz organizowanie transportu i wybierają mobilną wersję rewalidacji. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że często wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Mieszkając w Krakowie, można liczyć na darmowy przyjazd terapeuty na rehabilitacje Wieliczka oraz okolice Skawiny są miejscami, do których także przybędą nasi specjaliści, jednak konieczne jest uiszczenie dodatkowej opłaty. Kiedy uwzględni się koszty związane np. z wynajęciem specjalistycznego pojazdu, umożliwiającego przejazd osobom borykającym się z dysfunkcjami narządu ruchu, można nawet zaoszczędzić, decydując się na rewalidację w domu. Najważniejsze jest to, że sama jakość świadczonych usług nie odbiega od tej, która odbywa się w gabinecie. Nasi terapeuci są w stanie wykonać:

  • ćwiczenia ruchowe,
  • dopasowaną rehabilitację manualną w zależności od schorzenia,
  • masaż leczniczy na specjalnym składanym stole.

Oferta została dopracowana tak, aby każdy terapeuta mógł pomóc małym dzieciom, niepełnosprawnym, dorosłym lub seniorom. Brak ograniczeń sprawia, że każda grupa wiekowa otrzymuje odpowiednie ćwiczenia, które co najważniejsze, przynoszą oczekiwane rezultaty i poprawiają jakość życia.

Terapie dopasowane do potrzeb chorych

rehabilitacja z dojazdem do wieliczkiRewalidacja może dotyczyć problemów neurologicznych, jak również ortopedycznych. Gabinet Fizjoterapii Reha Expert oferuje wsparcie przy różnych chorobach narządu ruchu. Pacjent otrzymuje szczegółowy opis oraz pokaz tego, w jaki sposób może bezpiecznie wykonywać zalecone ćwiczenia i co najważniejsze robi to pod stałą kontrolą. W ten sposób może czuć się pewnie oraz komfortowo. Nie da się ukryć, że u wielu osób terapia domowa przynosi lepsze rezultaty, gdyż wtedy są w stanie skupić się bardziej i przyswoić wszystkie zasady związane z ćwiczeniami. Obecnie często spotykaną dolegliwością są bóle kręgosłupa, dlatego stworzona została specjalna terapia, której celem jest zmniejszenie lub nawet całkowite wyeliminowanie dolegliwości. Nasze metody dopasowane są do stopnia i rodzaju schorzenia, chorzy zyskują możliwość skorzystania z terapii manualnej Mulligana, McKenzie, PNF, kinesiotapingu czy też z zabiegu mięśniowo-powięziowego punktu spustowego. Do tego pacjenci mogą wybierać z bogatej oferty masażów leczniczych. Wykonywane usługi są oparte na nowoczesnych metodach, wiedzy, doświadczeniu i specjalistycznych przyborach. Łącząc wszystkie te elementy, można uzyskać zadowalające efekty.