Zdjęcie ćwiczenia dla osób pracujących przed komputerem

Czy wiesz, że praca biurowa oraz siedzący tryb życia często okazują się przyczynami chronicznego bólu pleców i trudności z utrzymaniem prawidłowej postawy ciała? Tego typu dyskomfort w obrębie kręgosłupa skutecznie utrudnia wykonywanie codziennych obowiązków i czerpanie przyjemności z relaksu. Dlatego, aby złagodzić tego typu dolegliwości, warto zdecydować się na fizjoterapię i specjalne masaże lecznicze, na przykład work-site. Co więcej, niektóre ćwiczenia z łatwością wykonasz samodzielnie w domu. Dowiedz się, na czym polegają takie aktywności i poznaj płynące z nich korzyści.

Wyjątkowy masaż work-site – ratunek dla obolałych pleców

Rosnąca popularność siedzącej pracy biurowej sprawiła, że problem bólu pleców również stał się bardziej powszechny. Z kolei podczas wykonywania codziennych obowiązków trudno niekiedy odejść na bok, aby rozciągnąć obolałe mięśnie i kręgosłup. Z tego powodu powstał wyjątkowy leczniczy masaż work-site, który można wykonać samodzielnie, bez konieczności odbycia fizjoterapii. Nie musisz nawet wstawać z krzesła – wszystkie ruchy odbywają się w pozycji siedzącej.

Masaż leczniczy work-site pomaga w łagodzeniu napięć w odcinku szyjnym, plecach oraz ramionach. Trwa on około 15-20 minut i możesz z powodzeniem wykonać go podczas pracy przy komputerze, bez konieczności użycia specjalnych olejków. Jeśli chcesz opanować skuteczną technikę, warto dopytać o tego typu ćwiczenia podczas fizjoterapii, aby dopasować masaż work-site do swoich potrzeb i problemów z bólem pleców.

Sprawdź także:  5 skutecznych sposobów na redukcję stresu

Masaż leczniczy u fizjoterapeuty – kiedy warto się na niego zdecydować?

Jeśli zmagasz się z dokuczliwym napięciem w obrębie kręgosłupa i nie wiesz, jak pozbyć się bólu, pomocna może okazać się fizjoterapia. To specjalnie opracowana terapia ruchowa, podczas której specjalista dobierze najlepszą technikę w zależności od występujących objawów i trybu życia pacjenta. Poprzez różnego rodzaju ćwiczenia odciążysz kręgosłup i rozluźnisz mięśnie, szybko odczuwając pierwsze efekty. Co więcej, fizjoterapeuta może również zalecić masaż leczniczy lub przedstawić Ci terapię work-site, dzięki czemu łatwiej zrelaksujesz się podczas pracy.