Zabiegi rehabilitacyjne z dojazdem do klienta w Skawinie

Na czym polega domowa rehabilitacja w Skawinie?

rehabilitacja w skawinieOdzyskiwanie sprawności ruchowej może przybierać różne formy w zależności, jakiej części ciała dotyczy i jak poważna jest dolegliwość, z którą boryka się pacjent. Najważniejsze jest jednak to, aby rehabilitacja została przeprowadzona przez doświadczonego terapeutę oraz odbywała się w sposób regularny i do tego dość częsty. Ma to szczególne znaczenie, kiedy pacjent chce szybko dojść do pełnej sprawności fizycznej po zabiegu lub operacji, takiej jak np. artroskopia stawu kolanowego. Niejednokrotnie pacjenci miewają problem z dojazdem lub najbliższy gabinet fizjoterapeutyczny znajduje się zbyt daleko, aby możliwe były częste wizyty. Właśnie w tym celu nasz Gabinet Fizjoterapii Reha Expert dostosował swoją ofertę w taki sposób, aby zadbać o dobro pacjentów. Umożliwiamy dojazd naszych specjalistów do osób, których interesuje rehabilitacja Skawina, Wieliczka, Kraków oraz okolice są obszarami, gdzie można skorzystać z naszej oferty.

Korzyści związane z wizytami domowymi

Niejednokrotnie osoby potrzebujące rewalidacji, po prostu wolą wykonywać zalecone przez lekarza ćwiczenia w domu, aby uniknąć krępującego kontaktu z innymi osobami przebywającymi w gabinecie. Dotyczy to zarówno małych dzieci, dorosłych, seniorów, jak i osób niepełnosprawnych. Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie podnosi pewność siebie, pozwala czuć się swobodniej podczas wykonywania zaleceń fizjoterapeuty, ale dodatkowo jest też zwyczajnie wygodne. Nasi pacjenci mieszkający np. w Skawinie, wolą wybierać takie rozwiązanie, gdyż zaoszczędzają w ten sposób wiele czasu na dojazd. W przypadku osób z dysfunkcjami narządu ruchu można mówić również o pewnej oszczędności finansowej, gdyż nie ma konieczności organizowania specjalistycznego transportu co kilka dni, aby dojechać do gabinetu. Co ciekawe rewalidacja neurologiczna może przynieść nawet lepszy efekt, kiedy prowadzona jest w domu. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż pacjent może wykorzystywać wtedy własne elementy wyposażenia. Kolejną niezwykle istotną korzyścią może być praktyczna nauka radzenia sobie z barierami, z którymi pacjent musi radzić sobie na co dzień. Dzięki temu fizjoterapeuci dostosują odpowiednio ćwiczenia, aby chory mógł we własnym tempie stopniowo pozbywać się swoich ograniczeń.

Przygotowanie do domowej rehabilitacji

rehabilitacja z dojazdem do skawinyW rzeczywistości wizyta fizjoterapeuty u pacjenta niewiele różni się od tej w stacjonarnym gabinecie. Przynajmniej jeśli chodzi o rezultaty, które można osiągnąć, a także o wysiłek i zaangażowanie chorego. Różnica polega jednak na samym przygotowaniu do takiej wizyty. Najważniejsze okaże się zgromadzenie całej historii choroby tak, aby terapeuta miał do niej wgląd i mógł postawić prawidłową diagnozę, a następnie dobrać metodę leczenia. Jeśli chodzi o samego pacjenta, ten koniecznie powinien zwrócić uwagę na wielkość posiłku, który spożywa godzinę przed ćwiczeniami. Obfite śniadanie lub obiad spowodują, że efektywne wykonywanie ćwiczeń może być utrudnione. Zalecane jest również odłożenie tego dnia środków przeciwbólowych, jeśli oczywiście jest to możliwe. Dzięki temu specjalista będzie mógł uzyskać rzeczywiste wyniki testów diagnostycznych. Konieczne okaże się też uszykowanie ręcznika lub koca, w szczególności gdy ma być wykonywany masaż. Sama rewalidacja odbywa się zazwyczaj przy pomocy przyborów, które przynoszą ze sobą fizjoterapeuci. W naszym gabinecie Reha Expert doświadczeni specjaliści zwracają uwagę na to, aby jakość podejmowanych działań zawsze była na wysokim poziomie.