Ruch gwarancją zdrowia człowieka

Motoryczność człowieka jako całokształt możliwości, potrzeb czy zachowań ruchowych człowieka ściśle zależy od jego wieku, płci czy predyspozycji kondycyjnych. Podstawą ruchu człowieka są zdrowe i mocne kości, a aktywność fizyczna powinna być częścią naszego życia już od wczesnych lat dzieciństwa. To niezbędne, aby zbudować silne kości, a następnie utrzymywać ich sprawność, ale też kondycję. Ćwiczenia fizyczne stymulują komórki do wzrostu oraz zapewniają odnowę i regenerację powstałych w nich z wiekiem mikrouszkodzeń.

Rehabilitacja w Niepołomicach oferowana przez Reha Expert

Rehabilitacja zapewnia podstawowy ruch fizyczny dla ciała człowieka. Niekiedy po poważnych wypadkach czy schorzeniach to jedyna aktywność fizyczna, którą może wykonywać dana osoba. Dlatego rehabilitacja prowadzona przez specjalistów w odpowiednich warunkach gwarantuje szybki powrót do ogólnej sprawności. W zależności od przyczyny niesprawności wyróżniamy różne rodzaje rehabilitacji. W Reha Expert rehabilitacja w Niepołomicach prowadzona jest w postaci rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej, pediatrycznej oraz geriatrycznej. Dodatkowo wykonujemy masaże lecznicze, fizjoterapię kobiet w ciąży i po porodzie, a także leczymy bóle kręgosłupa.

Rehabilitacja ortopedyczna będzie odpowiednim wyborem dla osób po enedoprotezoplastyce biodra i kolana, złamaniach kości, w przypadku zwyrodnień stawów, zwichnięciach, skręceniach czy dysfunkcjach stawowych. Osoby, które przeszły udar mózgu, urazy mózgowo-czaszkowe czy cierpiące na stwardnienie rozsiane lub stwardnienie zanikowe boczne mogą skorzystać z rehabilitacji neurologicznej. Współczesna rehabilitacja neurologiczna ma na celu przywrócenie utraconych zdolności poznawczych i ruchowych spowodowanych nieprawidłowo funkcjonującą tkanką nerwową.
Oferowana rehabilitacja w Niepołomicach w Reha Expert to również rehabilitacja onkologiczna. Jest ściśle dostosowana do potrzeb klienta i uzależniona od etapu choroby. Podstawę fizjoterapii stanowią tutaj ćwiczenia ruchowe oraz tzw. drenaż, czyli masaż limfatyczny. W ramach usług Reha Expert oferujemy również klasyczny masaż leczniczy, a także masaż work-site.

Masaż work-site cieszy się coraz większą popularnością wśród pracowników i pracodawców ze względu na swoje wymierne korzyści. Redukcja stresu powoduje wzrost koncentracji pracowników, co dla pracodawcy oznacza zmniejszoną liczbę absencji wśród pracowników, wzrost ich efektywności, a także poprawę wizerunku firmy. Masaż wykonywany jest na specjalistycznym krześle do masażu, przez ubranie, ze szczególnym uwzględnieniem partii ciała szczególnie narażonych na nadmierne napięcie, czyli szyi, ramion, kręgosłupa oraz łopatek. Masaż leczniczy odbywa się w domu na specjalistycznym łóżku do masażu. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które w domowej atmosferze chcą zlikwidować nadmierne napięcie mięśniowe, leczyć choroby, a także pozbyć się bólów mięśni.

Rehabilitacja w Niepołomicach z doświadczeniem i pasją.

Reha Expert już od 8 lat oferuje swoim klientom kompleksową pomoc w zakresie rehabilitacji czy fizjoterapii na terenie Niepołomic i w okolicznych miejscowościach. Jesteśmy zespołem wykwalifikowanych specjalistów, którzy dzięki swojemu doświadczeniu oraz ciągle poszerzanej wiedzy dbają o zdrowie swoich pacjentów.