Zazwyczaj do gabinetu rehabilitacji przychodzimy wtedy, gdy organizm daje wyraźne znaki, że coś jest nie w porządku. Najczęściej sygnalizuje to bólem, z którym w pewnym momencie nie możemy sobie już poradzić i zaczynamy szukać pomocy. Okazuje się, że specjaliści dysponujący wiedzą z zakresu fizjoterapii i osteopatii mogą pomóc w całkiem sporej ilości problemów zdrowotnych, a czasem nawet uchronić przed operacją.

Jak sobie radzić z bólem?

Ból powoduje ogromny dyskomfort i utrudnia, a czasem wręcz uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Niestety często pierwszą reakcją jest sięgnięcie po środki farmaceutyczne, co zazwyczaj może jedynie pomóc w zlikwidowaniu dolegliwości, a nie w wyleczeniu. Najlepszą metodą na problemy zdrowotne jest oczywiście odwiedzenie gabinetu lekarza lub rehabilitanta i skorzystanie z fachowej porady.  Odpowiednio prowadzona fizjoterapia czy osteopatia mogą nie tylko przynieść ulgę, ale też pomóc w zdiagnozowaniu przyczyny choroby i zapobiegnięciu jej nawrotom.

Z czym do fizjoterapeuty?

Jedną z liczniejszych grup klientów odwiedzających gabinet fizjoterapii lub osteopatii są osoby cierpiące z powodu problemów z kręgosłupem, które zazwyczaj wywołują mniej lub bardziej nasilone bóle pleców. Oprócz tego na pomoc w tego rodzaju placówkach mogą liczyć chorzy odczuwający dolegliwości ze strony układu narządu ruchu (zapalenia stawów, kontuzje, zwyrodnienia, bóle przeciążeniowe), pacjenci z chorobami neurologicznymi (np. stwardnienie rozsiane) oraz ci, którzy odczuwają bóle i zawroty głowy, są po zabiegach chirurgicznych, czy po prostu chcą poprawić swoją zdrowotną kondycję.

Jak może pomóc fizjoterapeuta?

Możliwości jest tu naprawdę wiele. Fizjoterapia w naszym gabinecie w Krakowie obejmuje szereg nowoczesnych metod leczenia pomagających przywrócić równowagę w organizmie oraz wyeliminować ból i nieprawidłowości w obrębie działania różnych narządów. Pacjentom oferujemy m.in. klasyczne masaże lecznicze, zabiegi osteopatii, terapię manualną oraz wiele innych procedur mogących zminimalizować różnorodne problemy zdrowotne, które dotykają zarówno dorosłych, jak i dzieci.