Optymalne ułożenie kręgosłupa podczas snu pomoże zlikwidować negatywne odczucia po przebudzeniu. Produktem ułatwiającym utrzymanie pleców w odpowiedniej pozycji jest profilowana poduszka. Do niedawna poduszki ortopedyczne były używane głównie przez osoby z określonymi dolegliwościami. Czy tylko schorzenia kręgosłupa są zaleceniem do stosowania poduszki ortopedycznej?

Poduszka ortopedyczna do spania – zalety stosowania

Poduszkę ortopedyczną powinny stosować zwłaszcza osoby, które cierpią na ból szyjnego odcinka kręgosłupa, odczuwają bezdech i bóle głowy, chrapią, mają zawroty głowy albo narzekają na ból odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Ponadto ze względu na jej liczne zalety, warto ją stosować profilaktycznie.

Odpowiednio dobrana poduszka:

– pozwala utrzymać fizjologiczną pozycję kręgosłupa podczas snu,

– pomaga pozbyć się napięcia w okolicach barku i szyi,

– zapobiega przeciążeniom szyi,

– umożliwia regeneruję całego kręgosłupa,

– stanowi stabilne podparcie przez całą noc.

Przespanie nocy w wygodnej oraz komfortowej pozycji sprawia, że budzimy się zregenerowani i wypoczęci.

Jak wybrać poduszkę ortopedyczną?

Aby sprawdzić, jaka jest odpowiednia dla nas poduszka ortopedyczna, jaka wysokość i jaki model wybrać, najlepiej skonsultować się ze specjalistą. Dobierając rozmiar poduszki, trzeba kierować się wielkością barku. Z kolei stopień twardości powinien być dopasowany do naszych rozmiarów i wagi. Innymi, pomocnymi dla specjalisty cechami naszej budowy są krzywizny kręgosłupa oraz jego elastyczność.

Na rynku jest wiele produktów niespełniających norm jakościowych. Dlatego warto zakupić poduszkę ortopedyczną u renomowanych producentów.

Należy również pamiętać o prawidłowym ułożeniu do snu, jeśli chcemy, by skutecznie zadziałała nasza poduszka ortopedyczna. Jak spać, by zwiększyć jej efektywność? Zdecydowanie przy poduszkach z wyższą krawędzią zaleca się spanie na boku. Wypukła część powinna szczelnie wypełniać przestrzeń pomiędzy ramieniem a szyją. Regularne korzystanie z poduszki pomoże uniknąć dolegliwości bólowych ze strony kręgosłupa.