Wizyta fizjoterapeutyczna

 

Kto może skorzystać z usług fizjoterapeuty?

Z usług fizjoterapeuty może skorzystać każdy, kto odczuwa dolegliwości ze strony układu ruchu. Zajmujemy się osobami cierpiącymi na bóle stawów i kręgosłupa, będącymi po urazach ortopedycznych oraz chorującymi na schorzenia neurologiczne. Naszymi pacjentami są zarówno najmłodsi, osoby dorosłe jak i seniorzy. Rodzaj zastosowanej terapii jest zawsze dobierany indywidualnie przez fizjoterapeutę. Po zebraniu podstawowych wiadomości od pacjenta już podczas rozmowy telefonicznej wizyta fizjoterapeutyczna umawiana jest u odpowiedniego specjalisty. Jest to fizjoterapeuta, który ma największe doświadczenie w pracy z danym schorzeniem.

 

 

Rehabilitacja w gabinecie czy z dojazdem?

Osoby mobilne zapraszamy do naszego gabinetu / jednego z naszych gabinetów. Stacjonarny sprzęt, taki jak elektrycznie regulowana leżanka zapewnia odpowiednią stabilizację i ułatwienie podczas terapii zarówno dla pacjenta jak i terapeuty. Gabinet zapewnia także możliwość umówienia się o dogodnej porze oraz atrakcyjne ceny. Wszystkie wykonywane przez nas zabiegi możemy jednak wykonać także w warunkach domowych. Zarówno osobom, dla których dojazd do nas stanowi przeszkodę, jak i cierpiącym na niedobór wolnego czasu polecamy zamówienie wizyty pod swoim adresem zamieszkania.

 

Jaki rodzaj terapii wybrać?

Wykonywane przez nas zabiegi można podzielić na trzy grupy. Są to: kinezyterapia, a więc wszystkie ćwiczenia ruchowe, masaż leczniczy oraz terapia manualna. Wszystkie zabiegi dobierane i prowadzone są przez nas indywidualnie. Po zebraniu podstawowych informacji i wykluczeniu przeciwwskazań proponujemy naszym zdaniem najbardziej efektywny rodzaj terapii. Jeśli jest taka potrzeba, łączymy elementy wszystkich rodzajów zabiegów w ramach jednej sesji. Na pierwszej wizycie ustalamy z pacjentem rodzaj i plan terapii. Może mieć ona zarówno charakter jednorazowy (jak ma to miejsce przy lżejszych dolegliwościach), jak i długotrwały (przy schorzeniach przewlekłych). W przypadku większej ilości wizyt zachęcamy do skorzystania z pakietów.

 

Nigdy nie byłem u fizjoterapeuty – czy jest się czego bać?

Absolutnie nie! Wszyscy nasi terapeuci są odpowiednio wykwalifikowani oraz posiadają czynne prawo do wykonywania zawodu fizjoterapeuty. Przed wykonaniem zabiegu wykluczamy ewentualne przeciwwskazania. Pracujemy zgodnie z etyką zawodową, dbamy przede wszystkim o bezpieczeństwo i komfort naszych pacjentów. Pierwsze spotkanie rozpoczynamy zawsze od wywiadu i badania fizjoterapeutycznego. Sprawdzamy co jest przyczyną dolegliwości, a następnie proponujemy właściwą formę terapii. Zawsze staramy się wyjaśniać ewentualne wątpliwości. Jeśli nie miałeś nigdy styczności z fizjoterapią, skontaktuj się z nami i dołącz do coraz szerszego grona zadowolonych pacjentów!

Autor: Paweł Grzebień – mgr fizjoterapii, terapeuta Bobath, dyplomowany terapeuta PNF

Czytaj także:
Rehabilitacja chodu po udarze – praca z pacjentem
Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty
Metody specjalne w rehabilitacji

Rehabilitacja – cennik

Czas wizyty Pojedynczy zabieg Pakiet 10 zabiegów
Gabinet 30min 60zł 500zł
60min 90zł 800zł
Wizyta domowa 60min 120zł 1000zł

W przypadku wizyt domowych poza terenem Krakowa lub w strefie płatnego parkowania obowiązuje dopłata. Sprawdź szczegóły w zakładce cennik.

Wypróbuj nasz zabieg rehabilitacji ortopedycznej! Zapisz się na pierwszą wizytę tutaj lub pod nr telefonu 692-537-153.