Wizyta fizjoterapeutyczna

 

Kto może skorzystać z usług fizjoterapeuty?

Z usług fizjoterapeuty może skorzystać każdy, kto odczuwa dolegliwości ze strony układu ruchu. Zajmujemy się osobami cierpiącymi na bóle stawów i kręgosłupa, będącymi po urazach ortopedycznych oraz chorującymi na schorzenia neurologiczne. Naszymi pacjentami są zarówno najmłodsi, osoby dorosłe jak i seniorzy. Rodzaj zastosowanej terapii jest zawsze dobierany indywidualnie przez fizjoterapeutę. Po zebraniu podstawowych wiadomości od pacjenta już podczas rozmowy telefonicznej wizyta fizjoterapeutyczna umawiana jest u odpowiedniego specjalisty. Jest to fizjoterapeuta, który ma największe doświadczenie w pracy z danym schorzeniem.

 

 

Rehabilitacja w gabinecie czy z dojazdem?

Osoby mobilne zapraszamy do naszego gabinetu / jednego z naszych gabinetów. Stacjonarny sprzęt, taki jak elektrycznie regulowana leżanka zapewnia odpowiednią stabilizację i ułatwienie podczas terapii zarówno dla pacjenta jak i terapeuty. Gabinet zapewnia także możliwość umówienia się o dogodnej porze oraz atrakcyjne ceny. Wszystkie wykonywane przez nas zabiegi możemy jednak wykonać także w warunkach domowych. Zarówno osobom, dla których dojazd do nas stanowi przeszkodę, jak i cierpiącym na niedobór wolnego czasu polecamy zamówienie wizyty pod swoim adresem zamieszkania.

 

Jaki rodzaj terapii wybrać?

Wykonywane przez nas zabiegi można podzielić na trzy grupy. Są to: kinezyterapia, a więc wszystkie ćwiczenia ruchowe, masaż leczniczy oraz terapia manualna. Wszystkie zabiegi dobierane i prowadzone są przez nas indywidualnie. Po zebraniu podstawowych informacji i wykluczeniu przeciwwskazań proponujemy naszym zdaniem najbardziej efektywny rodzaj terapii. Jeśli jest taka potrzeba, łączymy elementy wszystkich rodzajów zabiegów w ramach jednej sesji. Na pierwszej wizycie ustalamy z pacjentem rodzaj i plan terapii. Może mieć ona zarówno charakter jednorazowy (jak ma to miejsce przy lżejszych dolegliwościach), jak i długotrwały (przy schorzeniach przewlekłych). W przypadku większej ilości wizyt zachęcamy do skorzystania z pakietów.

 

Nigdy nie byłem u fizjoterapeuty – czy jest się czego bać?

Absolutnie nie! Wszyscy nasi terapeuci są odpowiednio wykwalifikowani oraz posiadają czynne prawo do wykonywania zawodu fizjoterapeuty. Przed wykonaniem zabiegu wykluczamy ewentualne przeciwwskazania. Pracujemy zgodnie z etyką zawodową, dbamy przede wszystkim o bezpieczeństwo i komfort naszych pacjentów. Pierwsze spotkanie rozpoczynamy zawsze od wywiadu i badania fizjoterapeutycznego. Sprawdzamy co jest przyczyną dolegliwości, a następnie proponujemy właściwą formę terapii. Zawsze staramy się wyjaśniać ewentualne wątpliwości. Jeśli nie miałeś nigdy styczności z fizjoterapią, skontaktuj się z nami i dołącz do coraz szerszego grona zadowolonych pacjentów!

Autor: Paweł Grzebień – mgr fizjoterapii, terapeuta Bobath, dyplomowany terapeuta PNF

Czytaj także:
Rehabilitacja chodu po udarze – praca z pacjentem
Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty
Metody specjalne w rehabilitacji

Rehabilitacja – cennik

Czas wizyty Pojedynczy zabieg Pakiet 10 zabiegów
Gabinet do 30 min 60 zł 540 zł
do 45 min 80 zł 720 zł
do 60 min 100 zł 900 zł
Wizyta domowa do 60 min 120 zł 1000 zł

W przypadku wizyt domowych poza terenem Krakowa lub w strefie płatnego parkowania obowiązuje dopłata. Sprawdź szczegóły w zakładce cennik.

Wypróbuj nasz zabieg rehabilitacji ortopedycznej! Zapisz się na pierwszą wizytę tutaj lub pod nr telefonu 692-537-153.