Akupresura należy do popularnych metod leczniczych istniejących od ponad 7 tysięcy lat. Pochodząca ze starożytnych Chin technika polega na nakłuwaniu aktywnych punktów ciała specjalnymi igłami. Współcześnie ich rolę może odgrywać tzw. akumata, czyli mata do akupresury. Czy radzi sobie z uśmierzaniem bólu równie dobrze co klasyczny sposób oparty na igłach?

Jak działa mata do akupresury?

Używanie maty do akupresury jest bardzo proste – po rozłożeniu wystarczy się na niej położyć. Za pierwszym razem może to być niekomfortowe, dlatego sesje bywają krótsze. Przy każdym kolejnym masażu bolesność się zmniejsza, dzięki czemu pacjenci skupiają się w pełni na korzyściach płynących ze stymulacji ciała kolcami. Optymalny czas pojedynczej serii to powyżej 20 minut.

Akumatę można nazwać nowoczesną odsłoną akupresury. To wielofunkcyjny produkt o powierzchni pokrytej rozetami wyposażonymi w kolce. Ma potwierdzone właściwości zdrowotne, m.in. świetnie sprawdza się przy problemach z krążeniem krwi czy dolegliwościach kręgosłupa. Ułatwia dotlenienie organizmu, a także w naturalny sposób wspomaga rozluźnianie napiętych obszarów. Oprócz tego pomaga niwelować przewlekłe zmęczenie oraz stres.

Mata do akupresury opinie i komentarze

Współcześnie akumatę oferuje wiele sklepów. Na zainteresowanych czekają różne wersje, w tym mata do akupresury z poduszką, zapewniająca użytkownikom większy komfort podczas masażu. Wywołuje przyjemne uczucie ciepła, wprawia w dobry nastrój, podnosząc poziom endorfin. Regularne seanse umożliwiają częściową bądź całkowitą eliminację drobnych bólów, wzmocnienie układu oddechowego i nerwowego, jak również polepszenie samopoczucia. Odprężające działanie ma też mata do akupresury na brzuch. Dodatkowy efekt, jaki daje korzystanie z tej akumaty, to poprawa jakości skóry.

Wszystkie akumaty to sprawdzone, bezpieczne produkty. Można je stosować w celu redukcji dolegliwości bólowych pleców, szyi oraz barków, problemów trawiennych czy migrenowych bólów głowy. Są pomocne w zwalczaniu nie tylko bólu, ale i bezsenności, stanów depresyjnych, drętwienia lub osłabienia mięśni. Specjaliści polecają je pracownikom fizycznym oraz biurowym, spędzającym wiele godzin przy komputerze.