Bańka chińska to jedna z odmian klasycznej bańki szklanej stosowanej w leczeniu przeziębienia i grypy, różni się jedynie tym, że jest wykonana z silikonu lub elastycznej gumy, zamiast ze szkła. Bańki chińskie charakteryzuje okrągły kształt, co ułatwia ich zassanie i dobrą przyczepność do skóry. Współcześnie znajdują one bardzo szerokie zastosowanie w leczeniu rozmaitych schorzeń i dolegliwości bólowych, ale nie tylko. Poniżej przedstawiamy garść ciekawych informacji, w jaki sposób można wykorzystać chińskie bańki do poprawy swojego stanu zdrowia.

Masaż bańką chińską efekty widoczne już po kilku zabiegach

Masaż chińskimi bańkami to metoda zaczerpnięta z tradycyjnej medycyny ludowej, gdy w czasie infekcji grypowych stawiano szklane bańki na plecach w celu poprawy krążenia krwi w organizmie i wzmocnienia odporności.

Jeśli chodzi o masaż bańką chińską efekty, można zauważyć już po kilku zabiegach wykonanych w gabinecie odnowy biologicznej lub u fizjoterapeuty.  Tego typu masaże można także wykonywać samodzielnie w domowych warunkach, wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie bańki.

Jednak samodzielne wykonanie masażu chińskimi bańkami jest możliwe tylko na niektórych partiach ciała, gdzie jesteśmy w stanie sami położyć bańkę, np. na udach, na łydkach, na ramionach i na brzuchu. Natomiast jeśli chodzi o masaż bańką chińską kręgosłupa i karku, warto w tym celu udać się do specjalisty zajmującego profesjonalnie wykonywaniem tego typu masaży.

Wskazania do masażu bańką chińską

Zastosowanie masażu bańką chińską, warto stosować w celu zmniejszenia napięcia mięśniowego, który jest źródłem licznych dolegliwości bólowych. Tego typu zabieg poprawia krążenie krwi, rozluźnia mięśnie, a także działa relaksująco, redukując stres i napięcie nerwowe. Przed rozpoczęciem zabiegów należy upewnić się, czy źródłem dolegliwości bólowych są mięśnie. Wskazania do zastosowania masażu bańką chińską, to między innymi: redukcja napięcia nerwowego u pacjentów, zmniejszenie stanów bólowych kręgosłupa oraz mięśni brzucha, poprawa krążenia krwi w organizmie.

Jeśli chodzi o masaż bańką chińską brzucha, to nie tylko redukuje napięcie mięśni, lecz także poprawia trawienie, wspomaga prawidłową perystaltykę jelit oraz wspiera właściwe funkcjonowanie wewnętrznych narządów. Reasumując masaż bańkami chińskimi to jedna z metod terapeutycznych, która w prosty sposób pozwoli poprawić stan zdrowia.