×

Konsultacje rehabilitacyjne online

UMÓW WIZYTĘ ON-LINE TERAZ

Porada fizjoterapeuty on-line

Konsultacja bez wychodzenia z domu

W naszym kraju panuje obecnie stan zagrożenia epidemiologicznego. Warto więc ograniczyć wychodzenie z domu i kontakt z innymi osobami. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych pacjentów wprowadziliśmy usługę tele-konsultacji ze specjalistą. Dzięki temu możecie Państwo skonsultować swój problem z fizjoterapeutą bez wychodzenia z domu! To proste – wystarczy zarejestrować wizytę w naszym kalendarzu, dokonać płatności za pośrednictwem systemu PayU, a nasz specjalista skontaktuje się z Państwem i udzieli szczegółowej porady.

Wirtualna wizyta fizjoterapeutycznaJak się umówić?

Rejestracja możliwa jest on-line lub telefonicznie (692-537-153). Aby umówić konsultację należy wybrać usługę („Konsultacja telefoniczna”), następnie odpowiedniego specjalistę oraz termin. Na podany przez Państwa adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie oraz link do opłacenia usługi. Dostępna jest płatność poprzez stronę banku, BLIK oraz kartą płatniczą. Po przyjęciu płatności konsultacja zostanie zarejestrowana w systemie. O umówionej godzinie wybrany specjalista skontaktuje się z Państwem i poświęci odpowiedni czas na rozwiązanie problemu.

Konsultacja z fizjoterapeutą przez telefonJak wygląda konsultacja?

Przeprowadzenie badania przedmiotowego przez telefon jest oczywiście niemożliwe. Jednak ogromną większość informacji potrzebnych do zdiagnozowania i rozwiązania problemu dostarcza zazwyczaj badanie podmiotowe, czyli tzw. wywiad. Podczas wywiadu nasz specjalista zbierze informacje odnośnie problemu pacjenta, objawów towarzyszących oraz historii choroby. Dzięki temu będzie mógł ustalić prawdopodobne przyczyny danej dolegliwości, a następnie zaproponować jego rozwiązanie. Najczęściej będą to ćwiczenia ruchowe do samodzielnego wykonania, edukacja pacjenta co powinien robić, a czego unikać lub porady dla rodziny w zakresie opieki nad chorym.

Konsultacja fizjoterapeutyczna on-lineKto może skorzystać z usługi?

Najczęściej z usługi konsultacji on-line korzystają pacjenci:

  • Z zespołami bólowymi kręgosłupa – zarówno w stanach ostrych jak i przewlekłych. Na podstawie charakterystyki objawów można określić jak zaawansowana jest dolegliwość, ustalić jej mechanizm oraz sposób leczenia. Specjalista dobrze dla pacjenta najbardziej optymalne ćwiczenia, podpowie jak dbać o kręgosłup w życiu codziennym oraz jakie aktywności ruchowe są najbardziej wskazane.
  • Po urazach ortopedycznych (skręcenia, naciągnięcia itp.) – bezpośrednio po urazie, gdy występuje ostry stan zapalny terapia manualna oraz ćwiczenia najczęściej są przeciwwskazane. Ważne jednak, aby pacjent przestrzegał odpowiednich zasad, wiedział co wolno, a czego nie wolno robić. Terapeuta udzieli także informacji jak łagodzić stan zapalny oraz jak postępować z uszkodzonym stawem czy kończyną.
  • Po zabiegach ortopedycznych (artroskopia, endoprotezoplastyka, zespolenie złamania) – aby jak najszybciej powrócić do pełnej sprawności należy przestrzegać określonych zasad i zaleceń. Pewne aktywności są zabronione bezpośrednio po zabiegu. Warto wiedzieć kiedy można do nich wrócić, a z których należy zrezygnować na dłużej. Fizjoterapeuta podpowie także jakie ćwiczenia można wykonywać we własnym zakresie, aby jak przyspieszyć proces zdrowienia.
  • Po wypadkach, urazach centralnego układu nerwowego, udarach – w tego typu urazach ważna jest szybka i właściwa interwencja fizjoterapeutyczna, aby nie dopuścić do powstania przykurczów czy odleżyn. W pierwszych dobach bardzo ważne jest odpowiednie pozycjonowanie chorego w łóżku, unikanie niewłaściwych (a często wykonywanych) ćwiczeń oraz właściwa pielęgnacja. W takich wypadkach konsultacja przeznaczona jest przede wszystkim dla rodziny chorego, by wiedzieć w jaki sposób maksymalnie mu pomóc i nie zaszkodzić zwłaszcza w pierwszych dobach po urazie.
  • W innych przypadkach, gdy potrzebna jest pomoc fizjoterapeuty, a niemożliwa jest bezpośrednia wizyta. Na podstawie zgłoszonych objawów terapeuta określi co jest wskazane, a co przeciwwskazane. Jeśli będzie taka możliwość zaleci odpowiednie ćwiczenia ruchowe lub aktywność fizyczną. Podpowie czy i kiedy można rozpocząć bezpośrednie ćwiczenia z fizjoterapeutą.

Umów wizytę już teraz

Wejdź na stronę rejestracja on-line, wybierz specjalistę oraz termin wirtualnej wizyty, a nasz fizjoterapeuta oddzwoni i udzieli specjalistycznej konsultacji.

Gabinet Fizjoterapii Reha Expert
Ul. Turniejowa 39, Kraków

Wizyty domowe na terenie:
Krakowa, Skawiny, Niepołomic, Wieliczki i okolic