Dobre buty i ubrania ortopedyczne charakteryzują się komfortem noszenia, łatwością ich zakładania i zdejmowania oraz zajmowaniem ergonomicznej pozycji ciała. Wiele osób po urazach kończyn lub zmagających się z dolegliwościami bólowymi wymaga zastosowania specjalnej odzieży i obuwia. W tym celu należy zaopatrzyć się w zależności od potrzeb w odpowiednie produkty kompresyjne damskie lub męskie. Jak je wybrać, czym się kierować w trakcie ich zakupu? Poniżej podpowiadamy.

Zwróć uwagę na jakość wybierając ubrania kompresyjne

Ciuchy tego typu mają właściwości termoizolacyjne oraz termoaktywne. Ponadto wysokiej jakości odzież kompresyjna męska oraz damska jest wykonana z tkanin pozwalających oddychać skórze. Materiały te charakteryzują się wysokim stopniem przewiewności, a jednocześnie zatrzymywaniem ciepła. Wybierając ubranie i buty na kończyny po urazach lub z przewlekłymi stanami bólowymi związanymi ze zwyrodnieniem stawów należy zwrócić szczególną uwagę na jakość ich wykonania. Powinny być starannie uszyte z solidnych materiałów zapewniających komfort noszenia oraz swobodę wykonywania ruchów, a także wytrzymałe na przedwczesne zniszczenie.

Odzież kompresyjna a właściwości terapeutyczne

Właściwie dobrane ubrania ortopedyczne pozwolą na nie tylko na wygodne ich noszenie, lecz również poprawią jakość funkcjonowania podczas wykonywania codziennych czynności. Ponadto odzież kompresyjna zarówno męska, jak i damska ma właściwości terapeutyczne. Pozwala na stabilne oraz ergonomiczne ułożenie kończyny bez ryzyka powstania kolejnego urazu. Trzeba pamiętać również o tym, aby tego typu rzeczy nosić zgodnie z przeznaczeniem.

Sprawdź również: Problemy zdrowotne wymagające fizjoterapii i jak sobie z nimi radzić

Zwróć uwagę na rozmiary

Wybierając ubrania kompresyjne, należy nie tylko zwrócić uwagę na ich jakość, przeznaczenie, ale także rozmiar. Ich wielkość powinna zostać starannie dopasowana, aby nie tylko spełniać odpowiednio swoją funkcję, lecz także zapewniać maksymalny komfort podczas noszenia. Ortopedyczna odzież męska i damska nie może być zbyt ciasna, ponieważ uniemożliwi właściwe krążenie krwi ani za luźna, bo nie zapewni właściwego ułożenia stawów i kończyny.